Można rozwinąć matę i ćwiczyć asany, zejść z niej i nie mieć pojęcia czym jest joga, ale można też rozwinąć matę i praktykować w totalnym skupieniu i oddaniu, po czym zejść z niej i poczuć, że dopiero wtedy zaczyna się joga. Właśnie tak staram się do tego podchodzić, nie zapominać, że najważniejsza joga to ta w codziennym życiu, a asany są częścią większej całości. Do w pełni świadomej praktyki Ashtangi Jogi dojrzewałam kilka lat. Dzisiaj to jest moja ścieżka którą podążam, której jestem wierna i całkowicie oddana. Nic nie daje mi tyle siły, nie uczy takiej pokory i nie daje takiego dystansu do życia jak codzienna praktyka. Styczeń 2016, marzec 2018 i marzec 2019 roku spędziłam w Mysore ucząc się pod okiem Saratha R. Joisa w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute. To były najpiękniejsze i najważniejsze miesiące w moim jogowym życiu. Styczeń 2020 roku spędziłam w Morjim na Goa w Indiach gdzie praktykowałam pod okiem wspaniałej nauczycielki Sharmili Desai.
Przyszedł taki moment, że chciałam podzielić się radością z praktyki z innymi, i bardzo chciałam stanąć po drugiej stronie mat.

W 2018 roku ukończyłam kurs nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską. We wrześniu 2014 roku rozpoczęłam kurs nauczycielski u Agnieszki i Macieja Wielobobów (Kurs nauczycielski Vinyasa Krama. Mam nadzieję w przyszłym roku finish. Chcąc ugruntować swoją wiedzę wzięłam udział w kursie online Wprowadzenie do medytacjiu Macieja Wieloboba. Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi “Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan”u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie. W 2019 roku ukończyłam 8-tygodniowy kurs redukcji stresu na bazie uważności w Poznaniu pod okiem Agnieszki Pawłowskiej.

Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa, Davida Garrigues’a, Artura Chruszcza, Eddiego Sterna, Davida Robsona i Jelenę Vesić, Ewelinę Tyszko-Bury, Agnieszkę Cytowicz i Taylora Hunta.

W 2006 roku ukończyłam studia na Wydziale Nauk Społecznych kierunek kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kilka lat później Studia podyplomowe z Edytorstwa na tym samym Uniwersytecie. Rok studiów spędziłam na Universita degli Studi di Ferrara we Włoszech.